Prokuroria e Pejës e konfirmon vdekjen e dy personave

Prokuroria e Pejës e konfirmon vdekjen e dy personave

Prokuroria Themelore në Pejë e ka konfirmuar vdekjen e dy personave në Pejë nga të shtënat me armë zjarri.

Zëdhënësi i Prokurorisë, Shkodran Nikçki, ka deklaruar se është i lënduar edhe një person tjetër dhe se prokurori është në vendin e ngjarjes dhe është duke u marrë me rastin.

“Kanë vdekur dy persona si pasojë e të shtënave me armë zjarri, dyshohet se është lënduar edhe një person. Prokurori bashkë me policinë është në vendin e ngjarjes dhe është duke u marrë me rastin”,ka thënë Nikçi.

Për Gazeten Enigma e kanë konfirmuar nga PDK-ja se kandidati i tyre për kryetar të komunës së Pejës, Astrit Ademaj, është njëri ndër të vrarët.

Ndërsa, sipas burimeve tjetri është ish-kandidati i PDK-së për Deçanin, Blerand Kadriaj.

Related Articles