Dyshohet se u vra këngëtari i njohur në Shkup

Plagëve të marra në  incidentin me armë në Rrugën e Plastikave në Shkup nuk ka arritur t’iu shpëtoj këngëtari dhe…

Një i vdekur dhe tre të plagusor nga një përleshje me armë në Shkup

Një person ka mbetur i vdekur nga një përleshje me armë në Rrugën e Plastikave në Shkup.Në këtë incident kanë…

Gruaja e vrarë në Pejë punonte si asistente stomatologjike, reagon Drejtoria e Shëndetësisë

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenie Sociale në Pejë, ka reaguar për rastin e rëndë që ndodhi sot ku dyshohet se…

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj malishevasit për vrasjen në parking në Bellanicë të Malishevës

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë, kundër të pandehurit I.Z., për veprën penale “Vrasja’’, dhe për veprën penale “Mbajtja…

Natë e rëndë për Kosovën, 4 viktima brenda pak orëve

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”, të shtunën ku kanë vdekur tre persona. Të njëjtën…

“U asfiksua, pastaj e qëlluan” – si u vra 14 vjeçarja nga Shkupi, gazetari zbulon detaje

Shtatë ditë pas raportimit për zhdukjen e vajzës 14-vjeçare nga Shkupi, Policia e Maqedonisë së Veriut e gjeti trupin e…

Ministri maqedonas: Babai i vajzës i ka informuar autorët e krimit

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka thënë se dy vrasjet e fundit janë kryer…

Vrasja e 14 vjeçares në Shkup, në krim është i përfshirë edhe një familjar, qëllimi ka qenë zhvatja e parave nga nëna e Vanjës

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, në konferencën për media lidhur me vrasjen e dyfishtë,…

Vrasje e rëndë në Prishtinë

Një vrasje e rëndë ka ndodhur sonte në Prishtinë, ku si pasojë e të shtënave me armë ka humbur jetën…

Amerikani vret tre persona pasi nuk ia paguan qiranë

Një 54-vjeçar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka vrarë qiramarrësit e tij brenda një shtëpie në New York të…