IPK: Sabit Islami që plagosi 2 gra vdiq pasi e qëlloi veten gjatë të shtënave me policinë

Ndonëse ende nuk dihen shkaqet e plagosjes së dy grave në Fushë Kosovë, siç është raportuar gjatë shkëmbimit të zjarrit…

67 vjeçarja nga Dragashi dyshohet se u vra nga familjarët që me vite u kujdesen për të

67-vjeçarja Saime Domazeti u gjet e vdekur më 27 dhjetor 2022, në fshatin Kuk të Dragashit. Vrasja dyshohet se është…

Ky është personi që u gjet i vdekur në Pejë, dyshohet se kreu vetëvrasje

Pak më parë se një person është gjetur pa shenja jete, rreth orës 09:15, në rrugën “Sali Gjuka”, në Pejë.…

Ndalohet për 48 orë polici serb që dyshohet se e vrau vëllain e tij

Prokuroria Themelore e Prishtinës e caktuar masën e ndalimit prej 48 orësh ndaj policit serb i cili dyshohet për vrasjen…

Detajet e fundit: Polici vrau vëllain e tij në Graçanicë

Policia ka njoftuar se një zyrtar policor ka shtënë me armë zjarri në drejtim të vëllait të tij dje në…

Ky është vendimi i gjykatës për vrasjen e 23 vjeçarit nga Klina

Gjykata e Pejës e ka aprovuar si të bazuar kërkesën e Prokurorisë së Pejës për caktimin e masës së paraburgimit…

Një i vrarë dhe një i plagosur në Volljakë të Klinës

Një person ka mbetur i vrarë dhe një i plagosur si pasoj e një incidenti me armë zjarri që ka…

Vritet fotoreporteri i ‘Fox News’ në Kiev, po raportonte për luftën

Kameramani i televizionit amerikan “Fox News”, Pierre Zakrzewski është vrarë teksa raportonte jashtë Kievit. Kështu ka deklaruar CEO e “Fox…

I jepet lamtumira e fundit policit të vrarë aksidentalisht

Familjarë, zyrtarë të Policisë së Kosovës dhe mijëra qytetarë i dhënë lamtumira e fundit, policit të vrarë aksidentalisht, Lirim Haxholli,…

15 vjçari në Spanjë vret prindërit dhe vëllain, e dënuan duke ia shkëputur internetin

Një 15-vjeçar spanjoll ka vrarë me pushkë prindërit dhe vëllain e tij të vogël, duke tronditur opinionin publik spanjoll. Ngjarja…