Sali Berisha: Ditë historike, urime Kosovë!

Sali Berisha: Ditë historike, urime Kosovë!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas votimit për Kosovën në Asamblenë e Këshillit të Europës.

Berisha ka përshëndetur vendimin e Asamblesë së KiE, që votoi pro anëtarësimit të Kosovës në këtë organizëm.

Berisha e quajti arritjen historike dhe realizim të një ëndrre të presidentit Ibrahim Rugova.

Related Articles