Besart Berisha tregon për Enigmën se cilat janë synimet e tij si trajner i futbollit

Besart Berisha, tani 38-vjeçar, pas një karriere të gjatë e të pasur në botën e futbollit, edhe zyrtarisht i e…

Besart Berisha tregon pse u largua nga Kosova dhe FC Prishtina, vlerëson punën e Agim Ademit

Besart Berisha, ish sulmuesi Kombëtarës së Shqipërisë por edhe i Kosovës, ka dhënë një intervistë për Albanian News, ku ai…

Ndajn rrugët Prishtina dhe Besart Berisha

Kampionia në fuqi e Kosovës, Prishtina ka ndërprerë bashkëpunimin me Besart Berishën. Sipas asaj që ka shkruar klubi nga kryeqyteti,…

Besart Berisha largohet nga Prishtina

Sulmuesi Besart Berisha është larguar nga Prishtina. Berisha dhe Prishtina kanë arritur marrëveshje për ta shkëputur kontratën. Ish-reprezentuesi i Shqipërisë…

Besart Berisha: Ka qenë gjithmonë një dëshirë të luaj për Prishtinën

Besart Berisha tashmë ka zbarkuar në aeroportin “Adem Jashari” dhe do të jetë i gatshëm për Prishtinën në edicionin 2021/22.…

Prishtina fiton konkurrencën me Ballkanin, Berisha të premten nënshkruan me “bardhekaltërit”

Besart Berisha pas pak ditëve do të zbarkoj në Kosovë dhe sipas njoftimeve të fundit ai do të luaj për…