Ceferin e pranon ‘dështimin’ e UEFA-s për hedhjen e shortit të Ligës së Kampionëve

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka pranuar se organizimi dështoi me shortin e raundit të 16-të të Ligës së Kampionëve.…

Presidenti Ademi në darkë të përbashkët me presidentin Ceferin 

Presidenti Agim Ademi ka qëndruar në Milano me ftesë të presidentit të UEFA-s, Aleksander Ceferin për të ndjekur nga afër…

UEFA nderon me çmimin e Presidentit, mjekët që i shpëtuan jetën Eriksenit

Rrëzimi i Christian Eriksen në fushë, ndërkohë që luhej ndeshja e Europianit mes Danimarkës dhe Finlandës, u ngriu gjakun të…

Ceferin del kundër formatit të Euro 2020: Nuk ishte vendim i duhur

Presidenti i UEFA-së, Aleksandër Ceferin është shprehur shumë kritik për formatin e Euro 2020, derisa ka thënë se nuk do…

UEFA hap procedura disiplinore kundër Real Madridit, Barcelonës dhe Juventusit

UEFA ka vendosur që të marrë masa disiplinore kundër Real Madridit, Barcelonës dhe Juventusit, për projektin e tyre të dështuar…