Gjykata hedh poshtë aktakuzën ndaj ish-kryeministrit Haradinaj dhe të tjerëve

Për shkak të parashkrimit, Gjykata Themelore në Prishtinë e ka hedhur poshtë aktakuzën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë dhe ka…

Haradinaj jep dorëheqje nga pozita e asamblistit në Prishtinë

Daut Haradinaj ka dhënë sot dorëheqje nga pozita e asamblistit në Komunën e Prishtinës. Haradinaj tha se këtë vendim e…

Tahiri thotë se Daut Haradinaj nuk ka marrë asnjë ofertë për të bashkëpunuar me Vitinë

Besnik Tahiri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë që Daut Haradinaj nuk ka marrë ende asnjë ofertë për…

Voton Daut Haradinaj

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka votuar para pak çastesh. Haradinaj ka…

“Nuk e njoh”, deklarata e Daut Haradinajt për kandidatin e VV-së

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka treguar se çfarë mendimi ka për kundërkandidatët e tij. Për…

Haradinaj e ndal fushatën për 24 orë në shenjë nderimi për viktimat e fundit nga COVID-19

Kandidati i Alenacës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka bërë të ditur se gjatë 24…

Daut Haradinaj: Gastronomët e kryeqytetit do të kenë përfaqësim direkt në vendimmarrje

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga radhët e AAK-së Daut Haradinaj ju ka premtuar gastonomëve përfaqësim direkt në…

Daut Haradinaj befason me listën për Prishtinën: Këta janë emrat e kandidatëve për asamblistë

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka befasuar me përzgjedhjen e…

AAK publikon listën e kandidatëve për këshilltarë në Prishtinë

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka prezantuar listën e kandidatëve të kësaj…

Haradinaj për Thaçin e Veselin: Në vitin ’93 erdhën të armatosur në shtëpinë tonë

Komandanti i UÇK-së në luftën e fundit në Kosovë, Daut Haradinaj, ka thënë se familjen e tij për herë të…