Haradinaj: Dënimi i Mladiq, jep shpresë se do të ketë drejtësi edhe për viktimat e masakrave në Kosovë

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, thotë se rikonfirmimi i dënimit me burgim të përjetshëm ndaj Ratko Mladiq, është shpresë se…

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, nga banka e të akuzuarës kritikon Prokurorin Ilaz Beqiri

“Shumë efektiv në rastin tonë, pse s’po jeni efektiv në rastet e korrupsionit”, ka qenë reagimi i ministres së Drejtësisë…

Lirohen nga akuzat Albulena Haxhiu, Pal Lekaj dhe të tjerët të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvend

Gjykata Themelore në Prishtinë ka liruar nga akuzat për armëmbajtje pa leje, ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, deputetin Pal Lekaj…

Petrushiq dhe Petroviq lirohen nga akuzat për vrasjen e shqiptarëve

Gjykata e Lartë në Beograd liroi Jugosllav Petrushiqin dhe Radeta Petroviqin nga akuzat për vrasjen e dy shqiptarëve, Hamdi Neziri…

Albulena Haxhiu dërgon në Qeveri 12 prona të paluajtshme

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka dërguar në Qeveri 12 prona të paluajshme me qëllim që kjo e fundit t’i…

Aprovohet Komisioni për Dhënien e Provimit të Jurisprudencës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e tetë, ka miratuar vendimin që t’i propozojë Kuvendit të Kosovës emërimin e anëtarëve të…