Ish-e dashura jep detaje si e “fundosi” ish-zyrtarin e FBI: Isha e dehur kur e nisa e-mailin

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, personi i cili denoncoi aferat e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, ka rrëfyer…

Berisha: Rama po hetohet nga gjykata e SHBA-ve, ata që thonë të kundërtën ju mashtrojnë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha në një deklaratë për mediat të hënën se kryeministri Edi Rama është nën…

Firmoset marrëveshja për portin turisitik të Durrësit

Në ceremoninë e nënshkrimit morën pjesë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Infrastukturësm Belinda Balluku si dhe…

Edi Rama “zhduket” për disa ditë, tregon arsyjen (VIDEO)

Pas dy ditësh pa dalë në publik kryeministri Edi Rama ka njoftuar opinionin për këtë veprim të tij, raporton Gazeta…

Rama: Ballkani nuk ka qenë kurrë në pozita kaq të favorshme

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë një interviste të dhënë për medium malazez “TV A PLUS” ka folur lidhur me…

“Më akuzojnë ata që kanë mbi kurriz Gërdecin, 21 janarin dhe që votonin kundër UÇK-së”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar prapë pas akuzave për lidhjet e tij me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal.…

“Revolucion e protesta”, Berisha: Rama i dha para McGonigal që të “vriste” opozitën

Kreu i demokratëve Sali Berisha, pas seancës së sotme plenare, është shprehur për mediat se kryeministri Edi Rama e korruptoi…

Rama: Akuzat e ngritura ndaj zyrtarit të FBI-së, asnjë lidhje me mua

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, akuzat e ngritura ndaj një zyrtari të FBI-së në Amerikë nuk kanë asnjë lidhje…

Takimi në Davos, Rama: Bashkimi Evropian të rrisë fondet në Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mori pjesë sot në bashkëbisedimin “Zgjerimi i horizonteve të Evropës”. Rama u shpreh se BE…

Kurti dhe Rama flasin për ‘dialogun në Ballkan’, mungon Vuçiqi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, njoftoi të enjten se në Forumin Ekonomik Botëror që po vazhdon të mbahet në Davos…