Rama: Gjykata Speciale është projektuar pas akuzave të ngritura nga Dick Marty

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Albin Kurti, ka folur edhe në lidhje me…

Mbrojtja e Selimit kërkon nga gjykatësi që parashtresat për rishikimin e paraburgimit t’i dorëzojë brenda dhjetë ditëve nga marrja e vendimit të Apelit

Mbrojtja e ish-deputetit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimit, i cili po akuzohet për krime lufte, ka kërkuar nga…

ZPS thotë se s’ka defekte në akuzat e reja, kërkon të hudhet poshtë mocioni i mbrojtjes së Thaçit

Përmes një shkrese drejtuar gjyqtarit paraprak, Zyra e Prokurorit të Specializuar( ZPS) ka pretenduar se nuk ka defekte në akuzat…

Ky është raporti i CIA-së që shfajëson ish-krerët e UÇK-në dhe të cilin Prokuroria Speciale e mbajti të fshehur

Dokumentari i punuar nga Albanian Post dhe emisioni Opinion ka zbuluar se si Prokuroria e Specializuar e Gjykatës Speciale ka…

Cilat janë lidhjet e ZPS-së me Serbinë, sipas mbrojtjes së katërshes së UÇK-së? (VIDEO)

Vrasjen e disa të rinjve serbë në Pejë në vitin 1998 e pati pranuar edhe vetë presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.…

Selimi: S’kam të bëjë asgjë me krimet e pretenduara në aktakuzë

Të martën, ka nisur seanca e mëtejshme për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, pas zgjerimit…

Thaçi nuk i kuptoi akuzat e reja: Jam i pafajshëm

Ka nisur seanca e mëtejshme për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, pas zgjerimit të aktakuzës…

​A do ta shtyjë fillimin e gjykimit ndaj Thaçit dhe të tjerëve zgjerimi i aktakuzës?

Gjykimi ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës mund të mos fillojë as këtë vit meqë të njëjtit tani do…

Specialja vendos për rastin e Gucatit e Haradinaj në këtë datë

Trupi gjykues i kryesuar nga Charles L Smith II, të mërkurën caktoi datën e shpalljes së aktgjykimit në çështjen kundër…

Gjykata Speciale aktizivohet përsëri, pritet të ketë arrestime të reja

Gjykata Speciale në Hagë pritet që të vazhdojë me arrestime të reja, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur.…