Meta: Do t’i nxisim qytetarët të protestojnë çdo ditë

Ilir Meta në një konferencë për mediat u shpreh se do të jetë në krah të Sali Berishës, ndonëse ende…

Meta në vizitë lamtumirëse në Luginë, Kamberi: Faleminderit për përkrahjen e dhënë

Deputeti shqiptar në kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, është takuar sot me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në këtë takim…

Meta reagon për mosvotimin e rezolutës së Srebrenicës: Tejet zhgënjyes votimi kundër i mazhorancës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur i zhgënjyer me mosvotimin e rezolutës së Srebrenicës nga Kuvendi i Shqipërisë, shkruan…

Meta thirrje qeverisë për të ulur çmimin e karburantit

Presidenti, Ilir Meta i ka bërë thirrje qeverisë që të marrë masa për uljen e çmimit të karburanteve dhe për…

Presidenti Meta do ta padis Kuvendin e Shqipërisë për falsifikim dokumentesh

Presidenti, Ilir Meta në një konferencë për mediat tha se përgjigjet e 72 pyetjeve të dhëna para Gjykatës Kushtetuese, do…

“Qeveria fsheh borxhin, po shkojmë drejt falimentit”

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar për rritjen e borxhit publik, duke folur për një rrezik që i kanoset…

Meta uron shqiptarët: Do ta shohë Shqipërinë më të bashkuar e më të fortë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka uruar të gjithë shqiptarët për një Vit të Ri ku, siç thotë ai, do…

Meta: Përpjekjet e Republikës Serbe të Bosnje dhe Hercegovinës rrezikojnë stabilitetin në rajon

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar lidhur me situatën e krijuar për përshkallëzimin e përpjekjeve të Republikës Serbe të…

“Dikush që shpallet non-grata nga SHBA-të nuk mund të jetë shpëtimi i Shqipërisë”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar në një nga emisionet e mbrëmjes se dikush që shpallet non-grata, referuar…

Meta: Lulzim Basha ka bërë dopio lojë me Marrëveshjen e Detit me Greqinë

Presidenti Ilir Meta i ftuar ditën e enjte nё një emision politik foli pёr vendimin e Gjykatës Kushtetuese, për zgjedhjet…