Vdes një person pas një aksidenti trafiku në Leposaviq

Një person ka ndërruar jetë pas një aksidenti trafiku në fshatin Dren të Leposaviqit. Në raportin 24 orësh të policisë…

Vdes një person në Leposaviq, vajza e tij dyshon se të ndjerin e sulmuan

Policia e Kosovës ka njoftuar për një vdekje, të cilën e cilëson si vdekje të dyshimtë, raporton Gazeta Enigma. Rastin…

Aksioni i Policisë së Kosovës, pritet të vendoset stacioni policor i menaxhimit të kufirit për Leposaviç

Nga kampi i Njësisë Speciale në Mitrovicën Veriore i njohur si Belvedere, dhjetëra autoblinda të Policisë së Kosovës janë pozicionuar…

Petkoviq dhe zyrtarët e Listës Serbe u argëtuan mbrëmë në koncertin e bendit çetnik në Leposaviq

Mbrëmë në komunën më veriore të Kosovës, në Leposaviq ka mbajtur koncert bendi çetnik, “Ribilja Corba”. Aty kanë marrë pjesë…

Petkoviq në Leposaviq: Ndihma financiare, mbështetje për njerëzit tanë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovë, Petar Petkoviq, tha sot në Leposaviq se pagesa e ndihmës financiare në vlerë…