Lutfi Haziri publikon deklaratën e Rugovës: UÇK-ja është krijuar nga populli

Mijëra qytetarë nga ane e mbanë trojet shqiptare morën pjesë në Marshin për Drejtësinë që u organizua në Prishtinë nën…

Krasniqi: Jam mirënjohës për ata që marshuan në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka shprehur mirënjohje për qytetarët që marshuan sot në kryeqytet në mbështetje…

Bajram Qerkini: T’iu tregojmë të gjithë atyre që s’po marrin vesh, që liria me të vërtetë e ka një emër

Përfaqësuesi i familjarëve të personave të pagjetur, Bajram Qerkini, ka folur para qytetarëve në “Marshin për Drejtësi”. Ai u ka…

Përfundon “Marshi për drejtësi”, qytetarët shpërndahen në mënyrë të qetë

Sapo ka përfunduar “Marshi për Drejtësi”, që u organizua për t’i dalë në mbështetje ish-krerëve të UÇK-së, të cilët gjendet…

Sot nis marshi “Liria Ka Emër”, ideatorët ftojnë të gjithë qytetarët të marrin pjesë

Ideatorët e platformës “Liria Ka Emër”, Eliza Hoxha dhe Ismail Tasholli, kanë ftuar të gjithë qytetarët të marrin pjesë në…

BIK-u me hytbe u bën thirrje besimtarëve që t’i bashkohen marshit “Liria ka emër”

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se do të përkrah dhe mbështesë marshin “Liria ka emër” për t’u solidarizuar me…

Kujt po i pengon fushata “Liria ka Emër” ?

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë po synon që ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçin, Kadri Veselin,…