“Çiftin e sojit tënd..”, debat i ashpër midis PDK dhe VV në Kuvendin e Prishtinës

Në Kuvendin Komunal të Prishtinës janë përplasur mes vete, asamblisti i PDK-së, Leutrim Retkocieri, dhe asamblisti i LVV-së, Berat Lahu.…

Vetëvendosje dakordohet me opozitën për Komisionin Hetimor për enegjinë

Në takimin e shefave të grupeve parlamentare me kryetarin e Kuvendi të Kosovës, Glauk Kojufca është marrë një vendim lidhur…

Avokati i Speciales: Gjykata të mos lejojë ndryshimin e aktakuzës për ish krerët e UÇK-së

Zyra e Prokurorit të Specializuar të Hagës të premten e ka dorëzuar në Gjykatën Speciale një aktakuzë të re, të…

“Gjuha e një rrugaçi” – zëdhënësi i LVV-së reagon për sharjen e Abelard Tahirit

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka reaguar pasi shefi i Grupit Parlamnetar i Partisë Demokratike të Kosovës ka përdorur…

Ndryshe nga partia, deputeti i VV-së po kërkon largimin e Berishajt

Burim Meta, deputet i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, është bërë deputeti i parë nga LVV-ja që ka kërkuar largimin…

LVV i bie pishman, propozon komision hetimor parlamentar për energjinë

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje pritet të procedojë të mërkurën në Kuvend 40 nënshkrime për formimin e komisionit hetimor për…

Zëdhënësi i VV-së: U demantuan deklaratat e rrejshme të Arben Gashi e Driton Selmanajt

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, i ka qujtur të rrejshme deklaratat e dy deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës,…

Përplasje në Kuvend – LDK paralajmëron bojkot të Kuvendit nëse nuk lejohet të formohet Komisioni Hetimor për energji

Më përplasje e pakënaqësi ka filluar seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta “Enigma”.Kjo pasi që shefi i…

Kusari – Lila shpjegohet për takimin e Gërvallës me al-Malikin në Turqi

“Dialogu do të ketë ngecje për faktin se Serbia gjithmonë e ka pasur të njëjtin qëllim duke përdorur gjuhën nacionaliste…

LVV thyen heshtjen, paralajmron padi për ata që e akuzuan lidhur me punësimet në KEK

Partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje mohon kategorikisht të jetë përfshirë në punësimin e 128 militantëve në KEK, siç u proklamua…