Deputetja e VV-së: Serbia e sotshme nuk ndryshon nga Serbia e viteve të 90-ta

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka shtruar pyetjen se a duhet që Serbia ta ruaj statusin e saj për…

Pushteti akuzohet se po miraton ligje në kundërshtim me Kushtetutën

Qeveria e Kosovës dhe mazhoranca në Kuvend po akuzohen për miratim të ligjeve që janë në kundërshtim me Kushtetutën e…

Balje: Nuk e votoj kodin civil, jam e sigurt se qëndrim nuk kanë ndërruar as deputetët e VV-së

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu javën e kaluar deklaroi se Kodi Civil do të hidhet përsëri këtë vit në votim.…

Pozita zotohet për efikasitet të Kuvendit, opozita “kërcënon” se do t’ia pamundësojnë punë

Kuvendi i Kosovës nesër do të nis sesionin e rregullt vjeshtor, pas pushimeve verore të deputetëve. Partia në pushtet, Lëvizja…

VV-ja bojkoton seancën për librat, thërret konferencë për media

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka thirrur konferencë për media nga ora 13:00, teksa në seancën e sotme të Kuvendit…

LVV-ja sulmon opozitarët: Thahet fyti në Prishtinë

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë me një reagim tjetër duke u shprehur se “krimi e kontrabanda kanë qenë të lidhura ngushtë…

Ideja e narko testit për zyrtarët institucionalë, nga LVV shprehen të gatshëm, Blakaj nga instituti ‘Labirint’ skeptik

Arrestimi për trafikim droge i Besnik Mujecit, asamblist i Lëvizjes Vetëvendosjes në Kuvendin Komunal të Prishtinës, i hapi rrugë idesë…

Dimal Basha i përgjigjet Haradinaj për Mujecin: E kemi shkarku atë djalin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, u përgjigj në pyetjen e Ramush Haradinajt, i cili pyeti Kurtin se “a është…

“Polici u maskua si blerës droge”, zbulohen detaje të reja se si u kapën në flagrancë Mujeci i VV-së dhe të tjerët

Gazetari nga Tirana, Arsen Rusta, ka treguar detaje nga arrestimi i pesë personave për trafik droge, në mesin e tyre…

Vetëvendosje nis procedurë disiplinore ndaj asambleistit Mujeci

Lëvizja Vetëvendosje, ka nisur nisur procedurë disiplinore ndaj asamblistit Besnik Mujeci, i cili u arrestua gjatë ditës së sotme në…