As Peci s’voton: Nuk shoh arsye të dal kundër vetes

Kryetari i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka thënë se nuk do të dalë për të votuar të dielën, pasi…

Peci për objektin në qendër ngjitur me AAK-në: Do t’ia kthej Ministrisë

Lëvizja Vetëvendosje e ka publikuar videon e radhës në vazhdën e akuzave ndaj Prokrurorisë Speciale për mosveprim. Ministri i Bujqësisë,…

Ish-ambasadori Peci tregon pse është mirë për Kosovën nëse e majta fiton sot në Spanjë

Ish-ambasadori Lulzim Peci ka komentuar mbi zgjedhjet në Spanjë dhe atë që mund ta prodhojnë ato në raport me qëndrimin…

U shkarkua nga detyra para dy muajve, ish këshilltari i Pecit po merr ende pagë

Pavarësisht se ministri i MBPZHR, Faton Peci, e shkarkoi nga detyra e këshilltarit politik, Enis Osmanin, ai vazhdon të figurojë…

Për vetëm 5 ditë, 149 gjoba për shkelje të Ligjit kundër Duhanit

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka thënë se prej datës 16 mars janë bërë 683 inspektime, duke hasur në 149…

Peci e quan Abdixhikun piun të Mustafës: Presidentja e juaj NUK ka vendosur që t’i shtyjë zgjedhjet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i ka reaguar kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke i thënë se…