Sveçla viziton pikë kalimin kufitar në Merdare, tregon për gjendjen pas vendimit për targa

Të mërkuren, Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, vizituan…

79 persona gjobiten për mosrespektim të masave anti COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar për statistikat e përgjithshme gjatë kontrollës rutinore në 24 orët e fundit, ku thuhet se…

Vjedhje e rëndë në fabrikën e radiatorëve në Partesh

Në Partesh është lajmëruar se janë vjedhur paisje brenda fabrikës, shuma e së cilave nuk dihet, shkruan Gazeta Enigma. Rasti…

Vdes një foshnje në Gjilan, arrestohet doktori

Në Spitalin Rajonal të Gjilanit, më 21 maj, rreth orës 19:00, ka vdekur një foshnje e posalindur njofton Policia e…

Arrestohet pasi sulmon bashkëshortën dhe vajzën e tij

Një tjetër rast i dhunës në familje raportohet të ketë ndodhur në Rahovec shkruan Gazeta Enigma. Sipas raportit zyrtar të…