Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj malishevasit për vrasjen në parking në Bellanicë të Malishevës

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë, kundër të pandehurit I.Z., për veprën penale “Vrasja’’, dhe për veprën penale “Mbajtja…

Burri nga Malisheva e rrahu gruan dhe e nxorri jashtë me fëmijët pasi kjo nuk e përshëndeti

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka bërë kërkesë në Gjykatën kompetente në Gjakovë, dega Malishevë, për caktimin e masës së paraburgimit,…

Prokurori i Shtetit për 24 orë ngriti 93 aktakuza kundër 100 personave për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 93 aktakuza, kundër 100…

KPK-ja zgjedh Kryeprokurorin e Prokurorisë Themelore në Gjakovë

Këshilli Prokurorial i Kosovës, i udhëhequr nga Jetish Maloku, ka zhvilluar takimin e 199-të me radhë, raporton Gazeta Enigma. Gjatë…

Prokuroria në Gjakovë kërkon paraburgim ndaj të dyshuarit që tentoi ta vriste në gjumë bashkëshorten

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka kërkuar që t’i caktohet masa e paraburgimit të pandehurit A.K, i cili dyshohet se ka…