Hovenier: Presim nga kjo qeveri të punojë në partneritet me ne

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka shprehur pritshmëritë e tij që Qeveria Kurti sikurse qeveritë e mëparshme, të bashkëpunojnë…

Murati: Për tri vite, Qeveria Kurti ka bërë më shumë se të gjitha qeveritë së bashku

Ministri i Financave Hekuran Murati, në konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë ka thënë se për tri vite ekzekutivi…

Qeveria vendos t’i kërkojë Osmanit autorizim për nënshkrimin e marrëveshjes për ndërtimin e tunelit Tetovë-Prizren

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar sonte një mbledhje elektronike në të cilën ka miratuar vendimin për të kërkuar…

Qeveria përballë protestave

Protesta e paralajmëruar për të martën nga Njësia Speciale Intervenuese, ajo për Trajtimin e Mjeteve Eksplozive dhe të tjerave brenda…

Bajrami: Kur është votuar Qeveria Kurti rritja ekonomike ka qenë mbi 16 %, ndërsa tashmë është 2.02%

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se rritja ekonomike e Kosovës në tre mujorin…

Zëdhënësi i AAK-së i drejtohet partive LDK e PDK: A po na tregoni si shkarkohet qeveria, nëse jo me mocion?

Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Kushtrim Xhemaili, ka thënë se ky subjekt politik as nuk e ka…

PDK: 900 ditë të Qeverisë Kurti kanë prodhuar vetëm skandale dhe papërgjegjësi

Bernard Nikaj, sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se 900 ditë të Qeverisë Kurti nuk kanë prodhuar zhvillim,…

Haziri për Qeverinë Kurti: E zhytur në korrupsion, dështimi i madh ka nisur të vijë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se Qeveria Kurti është e zhytur në afera korruptive. Haziri…

Haradinaj paralajmëron të paktën 5 arrestime të zyrtarëve të nivelit të lartë në Qeverinë Kurti

Zyrtari i AAK-së, Daut Haradinaj ka paralajmëruar arrestime të zyrtarëve të nivelit të lartë në Qeverinë Kurti. Haradinaj pa përmendur…

Gashi nga LDK, paralajmëron veprime për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Arben Gashi, shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, paralajmëroi se do të nisin veprime për rrëzimin e…