Zbardhet fjalimi i Presidentit Begaj në mbledhjen me dyer të mbyllura të Këshillit të Sigurisë

Që prej orës 14:00 të kësaj të hëne, ka nisur me kërkesë të Presidentit të Republikës mbledhja e Këshillit të…

6 muaj burgim, ose 5 mijë euro, dënohet ish-kryetari i Malishevës, Ragip Begaj

Ish-kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, është dënuar me gjashtë muaj burgim të hënën, vendim ky të cilin vetë…

Konfirmohet aktakuza për korrupsion ndaj ish-ministrit Hasani, kryetarit të Malishevës Begaj dhe të tjerët

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka konfirmuar aktakuzën për korrupsion ndaj ish– ministrit të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Bajram…

Gjykimi për korrupsion ndaj Ragip Begajt, gjykata merr vendim të rëndësishëm

Gjykatësja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Violeta Namani, ka marrë vendim që të bëhet ekzaminimi mjekësor i kryetarit të Komunës…