Zyrtare: SC Gjilani transferon mesfushorin Shqiprim Taipi

SC Gjilani ka njoftuar edhe zyrtarisht se ka afruar në radhët e veta mesfushorin nga Tërrnoci, Shqiprim Taipi, raporton Gazeta…

Gjilani barazon ndaj Prishtinës

Gjilani dhe Prishtina kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të më Albi Mall Superligën e Kosovës.…

Zyrtare: SC Gjilani transferon mbrojtësin e krahut, Renato Ziko

SC Gjilani ka njoftuar se e ka transferuar mbrojtësin e krahut të majtë, Renato Ziko, raporton Gazeta Enigma. Ziko ka…

Konfirmohet lajmi Enigmës, mbrojtësi malazes i bashkohet SC Gjilanit

SC Gjilani edhe zyrtarisht ka prezantuar mbrojtësin malazes Marko Roganovic, duke e konfirmuar raportin e Gazetës Enigma. Roganovic vjen te…

Zyrtare: SC Gjilani transferon Faton Bunjakun

SC Gjilani ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit anësor, Faton Bunjaku, raporton Gazeta Enigma. Bunjaku përforcon fazën e sulmit te skuadra…

SC Gjilani ndan rrugët me dy futbollistë

Sport Club Gjilani ka njoftuar se zyrtarisht e ka përfunduar bashkëpunimin me futbollistët Egzon Bejtullai dhe Valmir Nafiu, raporton Gazeta…

SC Gjilani dhe ‘Skifterat’ gëzojnë 100 familje në nevojë në prag të Vitit të Ri!

Ashtu si në çdo festë, tifozët e Gjilanit “Skifterat” i dalin në ndihmë familjeve në nevojë. Edhe në këtë fundvit…

Aro Muric kërkohet nga skuadra e njohur gjermane

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriq, po kërkohet nga skuadra e Union Berlinit të Gjermanisë, përcjell “Sky Deutschland” të mërkurën. Ekipi…

SC Gjilani përshendet të gjithë futbollsitët e larguar

SC Gjilani përmes një video në faqen zyrtare të klubit i ka falenderuar lojtarët dhe trajnerin që janë larguar nga…

Kryetari i SC Gjilanit: Prezenca jonë këtu është garancion për stabilitet dhe një frymë e re, e cila po vjen në qytetin e “Skifterave”

SC Gjilani tashmë është bërë me zot shtëpie, ku pas inciativës të disa investitorëve nga ky qytet klubi tashmë ka…