Shala pyet Kurtin se pse propozim-rezoluta e prezentuar mban firmën e Kusari-Lilës

Nënkryetari i Kuvendi të Kosovës nga radhët e LDK’së, Kujtim Shala, e ka pyet kryeministrin Albin Kurti se pse rezoluta…

Dënohen ish-deputetët Shala dhe Kurteshi për hedhjen e gazit lotsjellës

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur fajtor ish-deputetët Haxhi Shala dhe Ismajl Kurteshi, të akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës…

Shala shkëlqen, shënon dhe asiston në fitoren e thellë të Erzurumsporit

Erzurumspor ka regjistruar fitore të thellë (6-2) përballë Altinordu në ndeshjen e Ligës së Parë (1.Lig) të Turqisë. Mesfushori i…

Surroi, Shala dhe të tjerët shkojnë në takimin e Bislimit me Lajçakun dhe Palmerin

Gjatë vizitës dy ditore të Përfaqësuesit Special të BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi d Miroslav Lajčák dhe  Zëvendësndihmës Sekretarit Amerikan të…