Hakerët pro-rusë sulmojnë Shqipërinë

Ueb-faqe të ndryshme të institucioneve shtetërore e private të Shqipërisë kanë rënë pre e një sulmi kibernetik, që dyshohet të…

Diaspora e Kosovës më dorëlirë se ajo e Shqipërisë

Sipas regjistrimit të fundit të popullsisë, të bërë në vitin 2011, Kosova llogaritet t’i ketë 1.739.825 banorë, ndërkaq, në po…

Osmani në vizitë dy ditore në Shqipëri, kjo është agjenda e takimeve

Presidentja Vjosa Osmani më 4 dhe 5 shtator do të qëndrojë për vizitë shtetërore në Shqipëri. E para e shtetit…

Kontingjenti nga Shqipëria i bashkohet misionit të KFOR-it në Kosovë

Niko Peleshi, ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, ka njoftuar se një kontingjent i Shqipërisë i është bashkuar misionit të KFOR-it…

Fluks i madh automjetesh nga Kosova drejt Shqipërisë, radhë kilometrike në aksin Morinë – Kukës

Fundjava sjell gjithmonë fluks pushuesish nga Kosova që i drejtohen bregdetit shqiptar. Mëngjesin e sotëm rruga e Kombit në segmentin…

Edi Rama: Situata e pakicës serbe në veri, mund të kthehet në një Donbass të vogël

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për gazetën italiane “La Stampa”, ka komentuar edhe marrdhëniet Kosovë-Serbi. Rama deklaroi se Situata e pakicës…

Rama paralajmëron rritje të çmimeve për turistët në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për gazetën italiane “La Stampa” ka folur në lidhje me turizmin në Shqipëri, pas…

Operacioni i përbashkët Itali – Shqipëri: Godasin grupin që përfitoi 5 milionë euro nga mashtrimet me “Call Center”

Policia e Italisë dhe ajo e Shqipërisë, kanë realizuar një operacion të përbashkët kundër mashtrimit me “Call Center”. Sipas gazetës…

17 vrasësit e dënuar në Britani pritet të deportohen në Shqipëri, mes tyre vrasësi serial i njohur si “Scarface”

17 shqiptarët të cilët njihen si vrasës serial në Britani, pritet të deportohen drejt Shqipërisë për të vuajtur pjesën e…

Luiza Gega fiton medaljen e artë në Serbi, kualifikohet për në Lojërat Olimpike

Komiteti Olimpik Kombetar Shqiptar (KOKSH), ka njoftuar se sportistja Luiza Gega, është kualifikuar për në Lojërat Olimpike të 2024 në…