Putin nis operacionin ushtarak në Ukrainë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin në një adresim të para pak çasteve ka njoftuar se ka urdhëruar nisjen e operacionit…

Sulmon tërë familjen e tij, prizrenasi dehet keq natën e Vitit të Ri

Një person në Prizren e priti vitin e ri në stacionin e Policisë. Kjo pasi që ai mbrëmë u deh…

Sot 30 vjet nga sulmi i parë ndaj familjes Jashari

30 vjet sot bëhen nga sulmi i parë i forcave të armikut kundër familjes Jashari në Prekaz. Pas një rezistence të fuqishme…

Çfarë po ndodh me Bunkerët në Shqipëri?

Bunkerët e epokës komuniste të Shqipërisë u ndërtuan për t’i bërë ballë një sulmi bërthamor, por askush nuk e parashikoi…

Pse qani kur jeni të mërzitur?

Sigurisht ju ka ndodhur ndonjëherë të keni qenë vërtet i zemëruar sa që papritmas e keni gjetur veten në lot.…

Sulmi i autobusit në Deçan, reagon kryeministri maqedonas, Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar pas sulmin me armë zjarri ndaj autobusit në Gllogjan të Kosovës,…

Ndizen qirinj në Deçan në nderim të viktimave të sulmit të mbrëmshëm

Në Deçan këtë të shtune, janë ndezur qirinj në shenjë proteste dhe solidarizimi me familjet që humbën mbrëmë familjarët e tyre.…

Procedohet penalisht kosovari që e goditi eskortën e Salih Berishës

Policia e Lezhës ka proceduar penalisht 24-vjeçarin nga Kosova që ka goditur eskortën e ish-kryeministrit Sali Berisha, mbrëmjen e djeshme.…

Kjo është gjendja e nxënësit të plagosur në Spitalin e Pejës

Një nxënës që mbeti i plagosur nga të shtënat në drejtim të një autobusi në Deçan më 26 nëntor, është…

Gjyshi i të plagosurit tregon se a dyshojnë në dikë për sulmin në Gllogjan

Stafi mjekësor në Spitalin e Pejës tanimë kanë përfunduar me sukses operacionin duke heq gëzhojën nxënësit të shkollës së mesme,…