Ja kur mbyllet afati i transferimeve në Kosovë

Klubet e Superligës dhe Ligës së Parë në futboll kanë qenë aktive për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin…

EKSKLUZIVE: Ulpiana i kushtëzon lojtarët që të vazhdojnë kontratën për t’ia paguar borxhet ndaj tyre

Ulpiana e mbylli sezonin në pozitën e nëntë me 27 pikë të grumbulluara nga 36 ndeshje, duke rënë nga Superliga.…

Ky është topi i Superligës për sezonin e ri

Superliga e Kosovës në futboll do të nisë më 13 gusht, më herët se në sezonet e tjera për shkak…

EKSKLUZIVE: Ballkani dhe Malisheva priten t’i ndërrojnë fushat

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani sezonin e ri pritet ta nisë me fushë të re, përpos tyre, me fushë…

Pse po dështojnë financiarisht klubet e futbollit në Kosovë? A kemi zgjidhje për të ardhmen?

Para se futbolli të ishte pjesë e organizatave si UEFA dhe FIFA ishte e kuptueshme mos-qëndrueshmëria financiare, por sot tek…

Vushtrria apo Malisheva, sot vendoset se cila skuadër do të bëjë gara në sezonin e ardhshëm në Superligë

Sot do të zhvillohet ndeshja që do të përcaktojë skuadrën pjesëmarrëse në Superligën e Kosovës për sezonin e ardhshëm. Vushtrria…

Batatina për Enigmën: Ndaj Prishtinës do të luajmë me formacionin ma të mirë, kërkojmë fitore ndaj tyre

Llapi dhe Prishtina do të takohen të dielën në kuadër të xhiros së 36-të në Superligë. Ky takim këto dy…

Konfirmohet raportimi i Gazetës Enigma, sezoni i ri në Superligë do të fillojë më 13 gusht

Sezoni i ri i Superligës së Kosovës do të nisë më herët se zakonisht për shkak të Kampionatit Botëror “Katari…

Rezultate befasuese nga xhiro e 35-të në Superligë

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e xhiros së 35-të në Superligën e Kosovës në futboll me rezultate befasuese. Malisheva ka triumfuar…

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 35-të në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se janë deleguar gjyqtarët për xhiron e 35-të në Superligë. Ndeshjet…