Pranvera në Superligë starton më 11 shkurt, ja orari i ndeshjeve

Kampionati elitar në futbollin kosovar pritet të startojë më 11 dhe 12 shkurt, raporton Gazeta “Enigma”. Luftë e ashpër për…

FIFA dhe UEFA të pafuqishme, Superliga Evropiane fiton rastin në gjykatë

Promovuesit e Superligës Evropiane, A22 kanë fituar apelin e tyre në një gjykatë spanjolle që mbron klubet që janë të…

Superliga e basketbollit rikthehet në aksion, pesë sfida interesante na presin këtë fundjavë

Garat në elitën e basketbollit rikthehen në aksion këtë fundjavë, ku zhvillohet xhiroja e 17-të në Prince Caffe Superligë. Derbi…

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 15-të, Dardan Çaka e ndanë drejtësinë në derbin Drita – Ballkani

Federata e Futbollit e Kosovës i ka deleguar gjyqtarët për xhiron e 15-të në Superligë. Xhiroja e 15-të pritet të…

Shotani i Drenicës kërkon fitore ndaj Ferizajt i cili është në krizë të rezultateve

Drenica e drejtuar nga trajneri Bekim Shotani në kuadër të xhiros së 14-të në Superligën e Kosovës do të përballet…

Sami Sermaxhaj tregon pse mori drejtimin e Malishevës dhe cili është synimi i tij këtë sezon

Më 15 shtator FC Malisheva njoftoi për shkarkimin e trajnerit Arsim Thaçi pas humbjes 4-2 nga Prishtina. Katër ditë më…

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës i ka deleguar gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligë, shkruan Gazeta Enigma. Xhiro e…

Bekim Shotani tregon se cilat janë synimet e Drenicës për këtë sezon

KF Drenica ishte e vetmja skuadër nga Superliga e Kosovës që i nisi me vonesë përgatitjet për sezonin 2022/2023. Skuadra…

Mësohet orari se kur do të zhvillohen ndeshjet Prishtina-Drita dhe Malisheva-Ballkani

FFK ka caktuar orarin për dy nga ndeshjet e mbetura në kuadër të Superligës së Kosovës Ndeshja mes Prishtinës dhe…

Drenica mposht Dukagjinin në Klinë

Drenica ka shënuar fitore me rezultat 1-2 ndaj Dukagjinit, ndeshje e cila u zhvillua në stadiumin “18 qershori” në Klinë,…