Përfundojnë takimet në Superligë, ja rezultatet dhe renditja në tabelë

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligë, raporton Gazeta Enigma. Vëmendja e adhuruesve të futbollit kosovar sot ishte…

Përfundon faza e grupeve në Europa League

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së gjashtë, të fundit, në Europa Legaue dhe janë mësuar emrat e skuadrave që kalojnë…

Renditja tabelare në Superligë, ndryshon sërish lideri

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së 13-të në Superligën e Kosovës në futboll. Sot, Gjilani dhe Prishtina luajtën…

Mbyllet java e shtatë e Superligës së Shqipërisë

Me dy ndeshjet e së dielës ku u ballafaquan Partizani-Egnatia dhe Teuta-Kastrioti, është kompletuar edhe xhiro e shtatë e Superligës…

Radhë të gjata në Gjilan për t’u pajisur me tabela

Qytetarët nga Lugina kanë filluar të paisen me tabela edhe në Komunën e Gjilanit, kjo pas vendimit të Qeverisë së…

Ndeshjet kualifikuese “Katar 2022”

Ndeshja kryesore e ditës së sotme kualifikueseve për botërorin “Katar 2022”, ishte ajo në mes të Zvicres dhe Italisë, në…