BIK-u me hytbe u bën thirrje besimtarëve që t’i bashkohen marshit “Liria ka emër”

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se do të përkrah dhe mbështesë marshin “Liria ka emër” për t’u solidarizuar me…

Skandaloze: Djokovic iu bashkohet thirrjeve “Kosova është Serbi”

Tenisti serb Novak Djokovic e përcolli nga afër ndeshjen e Yllit të Kuq të beogradit ndaj Valencias (92:73) në xhiron…

LVV bën thirrje për vaksinim: Bashkë ia dalim

Lëvizja Vetëvendosje u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër coronavirusit, duke thënë se vetëm ky proces ruan shëndetin…

Ministria e Shëndetësisë fton qytetarët që të aplikojnë për marrjen e vaksinës kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë ditës së djeshme në sallën “1 Tetori” në Prishtinë dhe komunat e Kosovës janë…