Presidenti Ademi i dëshiron mirëseardhje Toni Domgjonit dhe rrugëtim të suksesshëm me Dardanët

Presidenti Agim Ademi si zakonisht edhe sot e ka ndjekur nga afër stërvitjen e Kombëtares së Kosovës, teksa për disa…

Toni Domgjoni aplikon për pasaportë te Kosovës

Futbollisti i Vitesse, Toni Domgjoni ka aplikuar për të marrë pasaportën e Kosovës, që t’i bashkohet Përfaqësueses së Kosovës në…

Prurja e re e Kosovës, Toni Domgjoni: Futbollist i Vitesses dhe ka lindur në Kroaci!

Seleksionuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar edhe listën vendimtare për dy ndeshjet e muajit tetor në kuadër…

Talenti shqiptar transferohet në Holandë te Vitesse

Vitesse është e dashuruar me shqiptarët. Pasi më parë ka shkëlqyer Milot Rashica dhe sezonin e fundit Armando Broja, një…