Në infektivë po trajtohen 93 pacientë me oksigjeno-terapi, asnjë i infektuar me variantin Mu

“Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 93 pacientë me oksigjeno-terapi, kështu”, ka thënë ushtrues detyre i drejtorit të kësaj…

Gjashtë raste të infektuara me variantin “Mu” në Greqi

Sipas të dhënave nga Agjencia Kombëtare Greke e Shëndetit Publik (EODY) në Greqi janë regjistruar 6 raste me variantin “Mu”.…

Vitia e konfirmon se janë refuzuar disa donacione të vaksinave

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, e ka konfirmuar se Qeveria e Kosovës ka refuzuar donacione me vaksina nga Polonia dhe…

Greqi, shfaqet varianti “Mu” i COVID-19

Në Greqi është shfaqur varianti “Mu” i koronavirusit të ri (COVID-19) i cili është shfaqur për herë të parë në…