Temperaturat të martën arrijnë deri në 32 gradë Celsius

Temperaturat të martën arrijnë deri në 32 gradë Celsius

Moti të martën pritet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët, transmeton Gazeta Enigma.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), “do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s”.

Related Articles