Tërmete të fuqishme në Turqi

Tërmete të fuqishme në Turqi

Turqia është goditur nga dy tërmete të dielën gjatë ditës.Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mediterane, dridhja e parë, me 4.5 shkallë të Rihterit, është regjistruar në orën 15:45 në zonën Goksun, në provincën Kahramanmara.

Ndërsa, EMSC-ja bëri të ditur se dridhja e dytë u regjistrua pranë kësaj zone, me 4.2 shkallë të Rihterit.

Më 6 shkurt Turqia dhe Siria u goditën nga tërmete vdekjeprurëse. Të paktën 50 mijë persona ishin vrarë.

Related Articles