Tifozët e “çmendur” të Besiktasit djegin atmosferën në Amsterdam para ndeshjes me Ajaxin

Tifozët e “çmendur” të Besiktasit djegin atmosferën në Amsterdam para ndeshjes me Ajaxin

Skuadra holandeze, Ajax sonte takohet me Besiktasit.

Ajax dhe Besiktas sonte takohen me fillim nga ora 18:45, në kuadër të xhiros së fazës së dytë të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic Sport.

Qindra tifozë të Besiktasit kanë udhëtuar në Amsterdam për këtë duel, me qellimin për ta përkrahur ekipin turk.

Që nga mëngjesi ata janë parë në rrugët e Amsterdamit, ku kanë krijuar atmosferë fantastike.

Më poshtë keni disa pamje nga udhëtimi i tyre në Holandë:

Related Articles