Besiktas përjashton pesë lojtarë nga skuadra pas paraqitjeve të dobëta

Besiktas nuk e ka kaluar mirë vikendin pasi janë mposhtur në derbi nga Fenerbace me rezultat 1-3 në stadium të…

Nga lagjet e fshatit Guri i Kuq në Rahovec e deri te Besiktasi, rrugëtimi fantastik i futbollistes Donjeta Halilaj

Prej pranimit në UEFA e FIFA, futbolli kosovar ka bërë një zhvillim të hatashëm, duke bërë që ekipet kosovare të…

Derbi i javës në Kampionatin Turk: Beshiktash – Galatasaray, pjesa e parë e nivelizuar në atmosferën e elektrizuar

Dy gola të shpejtë për rreth 5 minuta, në të 34’ dhe 39’, në derbin e Kampionatit Turk, Beshiktash –…

Tifozët e “çmendur” të Besiktasit djegin atmosferën në Amsterdam para ndeshjes me Ajaxin

Skuadra holandeze, Ajax sonte takohet me Besiktasit. Ajax dhe Besiktas sonte takohen me fillim nga ora 18:45, në kuadër të…

Formacionet bazë: Besiktasi dhe Dortmundi luajnë për pikë maksimale

Besiktasi është nikoqir i Borussia Dortmundit në Vodafone Park, ku zhvillohet ndeshja e parë e fazës grupore të Ligës së…