Ulpiana vazhdon me befasi, mposhtë Drenicën në udhëtim

Ulpiana vazhdon me befasi, mposhtë Drenicën në udhëtim

Ulpiana vazhdon me fitore në BKT Superligën e Kosovës, teksa ka marrë tri pikë të arta në udhëtim te Drenica.

Skuadra lipjanase pas triumfit javën e kaluar ndaj Ballkanit, sot ka mposhtur Drenicën me rezultat 0-1.

Ka qenë një ndeshje shumë e luftuar nga të dyja ekipet, ku 45 minutat e para përfunduan me rezultat të pastër 0-0.

Pjesën e dytë Drenica e shtoi trysninë në sulm, derisa Ulpiana kërkonte golin nga kundërsulmi.

Mysafirët edhe e arritën atë që donin, pasi në minutën e 85-të shënuan për 0-1.

Egzon Qerimi asistoi për mrekulli për kapitenin Marcelei Santos i cili me kokë shënoi golin e fitores.

Drenica tentoi të rikthehej në lojë, por që tentimet e tyre ishin të pa suksesshme dhe Ulpiana mori tri pikë të mëdha.

Me këtë fitore, Ulpiana ngritët në vendin e shtatë në tabelë me 16 pikë, derisa Drenica mbetet e katërta me 20 pikë

Related Articles