Plaku nga Drenica që gatuante fli për gruan e sëmurë tash ka mbetur i vetëm, ai rrëfehet mes emocionesh

Sahit Prekazi, qytetari nga Komuna e Skenderajt, tashmë po jeton i vetëm në shtëpinë e tij, raporton Gazeta Enigma. Ai…

25 vjet nga rënia heroike e Jasharëve, nis Epopeja

Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të zhdukur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e kishte koncentruar…

ZYRTARE: Drenica shkarkon trajnerin Bekim Shotani pas humbjes nga Gjilani

Drenica ka njoftuar se ka shkarkuar trajnerin Bekim Shotani pas humbjes nga Gjilani me rezultat 1-2 në Skenderaj. Drenica i…

Ballkani triumfon ndaj Drenicës, Gjilani luan baras me Malishevën

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës. Ballkani fitoi me përmbysje ndaj Drenicës me rezultat 2-1 falë…

Hoti viziton Drenicën pas vërshimeve, kërkon ndihmë urgjente për ta nga ekzekutivi

Ish-kryeministri i Kosovës, deputet i LDK-së, Avdullah Hoti, ka vizituar familje e biznese në Skenderaj që janë dëmtuar nga vërshimet…

Nga PDK i reagojnë Kurtit për vizitën e vonshme në Drenicë

Të vonshme e kanë vlerësuar nga Partia Demokratike e Kosovës, vizitën e kryeministrit Albin Kurti, në Drenicë, raporton Gazeta “Enigma”.…

Vërshimet e dërgojnë Kurtin në Drenicë, Nura i kërkon ndihmë për familjet e prekura

Mëngjesin e së dielës kryeministri Albin Kurti, së bashku me ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe ministrin e Administrimit të…

Drenica konfirmon 10 transferime, 10 rinovime të kontratave dhe stafin e ri të trajnerëve

Klubi nga Skenderaj, Drenica ka konfirmuar edhe zyrtarisht marrëveshjet e bëra gjatë verës, rinovimin me disa nga lojtarët, emërimin e…

Nxehtë sot në Superligë, këto janë dy ndeshjet e zjarrta

Sot zhvillohen edhe dy ndeshje të mbetura në kuadër të xhiros 30 në Superligën e Kosovës. Ndeshja më interesante pritet…

Gjilani dhuron spektakël ndaj Drenicës

Gjilani ka shënuar fitore me rezultat të thellë 5-0 ndaj Drenicës, ndeshje  e vlefshme për xhiron e 28-të në Superligën…