Vdes aktorja Drita Duraku, njihej si “Nusja e Gostivarit”

Vdes aktorja Drita Duraku, njihej si “Nusja e Gostivarit”

Ka ndërruar jetë në moshën 65 vjeçare, aktorja e humorit, Drita Duraku.

Ajo njihej për rolin e saj si “Nusja e Gostivarit”.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjete sociale, gazetarja Radije Hoxha.

“Drita Duraku
21 shkurt 1959 – 07 korrik 2024
Ngushëllime familjes dhe gjithë miqëve të saj
Pusho në paqe artiste!
Një jetë qeshëm me humorin tënd!
Sot po qajmë!
Zoti të mëshiroftë në atë botë!” , thuhet në njoftimin e gazetares. /Gazeta Enigma

Related Articles