Anglia ka eliminuar Gjermaninë në të tetën e finales së EURO 2020, me rezultat të pastër 2:0

Me dy gola të shënuar në pjesën e dytë, i pari nga Raheem Sterling në minutën 75′, dhe i dyti nga Harri Kane në miunutën 88′, Anglia ka dëshmuar aspiratën e saj ‘të heshtur’ për vet titullin e kampionit, marrë parasysh formën e saj në ndeshjet e fundit, dhe kualitetin që ka në mesin e futbolistëve.

Pjesa e parë ishte e balancuar, ndërsa në pjesën e dytë Anglezët kanë dëshmuar potencialin e tyre real, ndaj Gjermanisë së njohur tradicionalisht si një superfuqi permanente e futbollit botërorw

Video – Goli i shënuar nga Raheem Sterling

Rasti i jashtëzakonshëm i Thomas Muler, i cili dështoi nga kjo pozitë të shënoj.