Euro 2024 drejt fundit, Spanja kërkon fitoren për të shënuar një rekord të ri

Sonte do të zhvillohet finalja e madhe në Euro 2024, kompeticion ky që zuri vend në Gjermani.Spanjollët do takohen me…

Finalja e madhe: Spanjë – Angli, pritet të jenë të pranishëm Princi William dhe Mbreti Felipe

Sonte do të zhvillohet finalja e shumëpritur e Kampionatit Evropian, Euro2024.Spanja përballë do ta ketë Anglinë, kombëtare këto që luftojnë…

Holanda përballë Anglisë, kombëtaret luftojnë për vendin në finalen e Euro 2024

Sonte do të luhet gjysmëfinalja  e dytë e Euro 2024.Holanda përballë do ta ketë Anglinë, kombëtare këto që do të…

Me kë u përleshën tifozët serb, me anglezët apo shqiptarët?

Gjatë ditës është raportuar për një përleshje të ndodhur mes tifozëve serb dhe atyre anglez.Në pamjet e publikuara, janë parë…

Boksat “flakë”, përleshen tifozët serb me ata anglez

Policia gjermane e angazhuar për ruajtjen e rendit në Euro 2024, gjatë së dielës duket se patën më shumë punë…

Anglia publikon listën e lojtarëve për ndeshjet e marsit

Kombëtarja e Anglisë ka publikuar listën e futbollistëve për dy miqësoret në muajin mars. “Tre Luanët” do të përballen me…

Greenwood përjashtohet nga kombëtarja e Anglisë

Futbollsiti i Manchester United Mason Greenwood pas lirimit me kusht të mërkurën, ku kaloi tre ditë në paraburgim mori edhe…

Johnson zbuloi rregullat e “Planit B” të Covid për Anglinë

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson zbuloi rregullat e “Planit B” të COVID. Masat parashikojnë se njerëzit duhet të fillojnë të…

Profesori gjerman i futbollit pritet ta ndryshojë fytyrën e Unitedit

Si pionier i një loje presioni me intensitet të lartë, të pranuar gjerësisht në të gjithë Gjermaninë, Ralf Rangnick ishte…

Shqipëria e mbyll me fitore ndaj Andorrës, Anglia nëpërkëmb San Marinon

Kombëtarja e Shqipërisë ka arkëtuar pikë të plota në fitoren prej 1-0 kundër Andorrës në Arenën Kombëtare. Ndeshja e vlefshme…