Barcelona feston në “El Classico” kundër Real Madridit dhe bën një hap të madh drejt titullit kampion

Barcelona feston në “El Classico” kundër Real Madridit dhe bën një hap të madh drejt titullit kampion

Barcelona e ka fituar “El Classicon” kundër Real Madridit në kuadër të javës së 26-të në La Liga.“Katalunasit” fituan 2:1 ndaj Real Madridit në stadiumin “Camp Nou” me golin e fitores të arritur në minutat shtesë.

“Mbretërit” kaluan në avantazh vetëm pas nëntë minutave lojë me autogolin e Araujos.

Mbrojtësi i Barcelonës dërgoi topin në rrjetë pas devijimit të topit të goditur nga Vinicius në krahun e majtë.

Megjithatë, gabimin e Araujos e përmisoi Sergio Roberto që barazoi rezultatin në minutën e 45-të.

Los Blancos gjetën rrugën e golit të dytë në minutën e 80-të kur Asensio dërgoi topin brenda kuadratit të portës së Ter Stegen, por pas rishikimit nga VAR-i u anulua për pozitë jashtë loje.

Kur të gjithë po bëheshin gati që pikët të ndahen, kështu nuk mendoi Kessie që topin e asistuar nga Balde e dërgoi në rrjetë në minutën e dytë shtesë të ndeshjes.

Barcelona tani ka 68 pikë në pozitën e parë, 11 më shumë se Real Madridi që është i dyti me 56 pikë.

Related Articles