99 raste me COVID-19 dhe asnjë rast i vdekjes gjatë 24 orëve të fundit

Rastet aktive meCOVID-19 në Kosovë po vazhdojnë të bien vazhdimisht. Tanimë në nivel vendi kanë mbetur vetëm 99 raste aktive.…

BIK jep detaje për manifestimin e Kurban Bajramit

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita e parë e festës së Kurban…

Qeveria reagon pas aksionit të PSD-së

Qeveria e Kosovës ka reaguar pas protestës së mbajtur sot të Partisë Socialedemokrate, ku u arrestuan tetë anëtarë të saj.…

200 persona gjobiten nga policia për përdorim të telefonit gjatë ngasjes

Policia e Kosovës ka njoftuar për kontrollat rutinore ku ka bërë të ditur se sa qytetarë janë gjobitur vetëm gjatë…

Nis stuhia, shi dhe breshër nëpër komuna të Kosovës

Temperaturat në Kosovë kanë pësuar ndryshime të mëdha, pas ditëve të para ku temperaturat arritën deri në 38 gradë celsius,…

187 qytetarë të Deçanit u trajtuan në QKMF në 24 orët e fundit nga helmimi i ujit

Komuna e Deçani ka mbajtur sot takimin e Shtabit Emergjent ku është diskutuar për situatën në 24 orët e fundit,…

13 mijë e 910 qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Gjilan

Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, në takimin e mbajtur sot, të udhëhequr nga nënkryetari…

Pamje nga vendi ku ndodhi vrasja në Lipjan, dëshmitarët thonë se shkak i mosmarrëveshjes ishin fëmijët

Një person dyshohet se është vrarë mbrëmë në Gadime të Ulët të Lipjanit nga fqinji i tij. I dyshuari për…

Këto lagje në Prishtinë mbesin pa ujë të pijës, kjo është arsyeja

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se për shkak të një defekti të papritur në gypin e ujit, në rrugën…

Përleshje fizike në Prishtinë, dyshohet edhe për të shtëna armësh

Një përleshje fizike ka ndodhur sot në lagjen ‘Kolovicë’ në Prishtinë, ku policia ka identifikuar tre persona të dyshuar, raporton…