Kabineti i luftës i Izraelit thotë se do të ketë ‘përgjigje’ ndaj sulmit të Iranit

Shefi i shtabit të IDF-së ka paralajmëruar se do të ketë një përgjigje ndaj sulmit në shkallë të gjerë të…

Izraeli po shqyrton planet ushtarake për reagimin ndaj Iranit

Kabineti izraelit i luftës ka shqyrtuar planet ushtarake për një përgjigje të mundshme kundër Iranit gjatë një takimi gati tre…

Ministri i Jashtëm: Italia e hapur ndaj sanksioneve për ata që veprojnë kundër Izraelit

Ministri i Jashtëm italian, Antonio Tajani, thotë se vendi i tij është i hapur ndaj sanksioneve të reja për individët…

Publikohen pamje të momentit kur prifti sulmohet me thikë në Sidnej

Është publikuar momenti kur një person sulmon me thikë priftin gjatë një meshe që po transmetohej direkt. Sipas pamjeve të…

Greqi: Kablloja elektrike bie mbi autobusin e turistëve, 6 të lënduar

Në Athinë të Greqisë një kabllo elektrike është shkëputur dhe ka rënë mbi autobusin që ishte me turistë, duke lënë…

Serbia humb rreth 200 milionë euro për 10 muaj si pasojë e ndalimit të tregtisë me Kosovën

Ekonomia serbe ka pësuar humbje prej 150 deri në 200 milionë euro për shkak të ndalimit tregtisë në territorin e…

Një sulm tjetër tronditës në Sidnei, vrasësi qëllon me thikë peshkopin dhe besimtarët në një kishë

Një peshkop dhe disa persona të tjerë janë therur me thikë gjatë një predikimi në Sidnei që po transmetohej në…

Kabineti izraelit i luftës do të mblidhet për të vendosur në lidhje me Iranin

Kabineti i luftës i Izraelit do të mblidhet sot në orën 14:00 me kohën lokale  për të diskutuar përgjigjen e…

Izraeli i kërkon Këshillit të Sigurimit të dënojë Iranin për sulmin e së shtunës

Izraeli kërkoi të dielën që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të veprojë për të ndëshkuar Iranin, pas një…

Borrell: BE të jetë e aftë për ta mbrojtur Evropën duke ndërtuar një shtyllë të fortë brenda NATO-s

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ua ka përcjelle një mesazh vendeve…