E vërteta për magnetizim pas marrjes së vaksinave kundër COVID-19

Nëpër rrjete sociale kanë qarkulluar video të shumta të cilat supozojnë se vaksinat kanë përmbajtje magnetike dhe se pas marrjes…

Libani përballet me mungesën e furnizimit me ujë

Është vendi më i lagësht në Lindjen e Mesme, por nuk është ujë i pijshëm për arsye të papastërtisë që…

2 mijë njësi banimi u shkatërruan gjatë luftimeve në Gaza

Një zyrtar palestinez ka thënë se një vlerësim fillestar ka treguar se të paktën 2,000 njësi banimi janë shkatërruar gjatë…

Gjykata franceze merr vendimin e dëmshpërblimit për qindra gra në skandalin e implantit të gjirit

Firma gjermane “TUV Rheinland” ishte neglizhuese mbi dhënien e certifikatave të sigurisë për një kompani franceze e cila bëri implantime…

Thirri në Polici mbi 27 mijë herë, arrestohet 47-vjeçari

Një burrë në Francë është arrestuar pasi dyshohet se ka ngacmuar zyrtaret policore në Francë dhe ka kryer mbi 27…

Ish-ministri çek: NATO nuk nderhyri në Kosovë për arsyje humanitare, por për shkak të frikës së Evropës prej emigrantëve

Ish-ministri çek pa Portofolio, Jaroslav Basta, i cili shërbeu nën kabinetin e presidentit aktual të Çekisë më 1998-2000, Millosh Zeman,…

Reagime pas protestës që u mbajt sot në mbështetje të shtetit Izraelit

Një llogari në Twitter që besohet të jetë departamenti i Ministrisë së Jashtme të Izraelit për Ballkanin Perëndimor ka shprehur…

Dyshohet se administrata Trump ka përgjuar telefonatat e një gazetare të CNN-it

Departamenti i Drejtësisë i administratës së ish-presidentit amerikan, Donald Trump, kishte regjistruar në mënyrë sekrete gjatë vitit 2017 thirrjet telefonike…

Bëhen të obligueshme nga korriku certifikatat digjitale të COVID-19 në Bruksel

Parlamenti Evropian dhe Këshilli i BE-së kanë arritur marrëveshje për krijimin e certifikatave digjitale për qytetarët e BE-së, që nga…

Japonia aprovon edhe dy vaksina të tjera para zgjerimit të gjendjes emergjente

Japonia të premten ka aprovuar përdorimin e dy vaksinave të tjera – Moderna dhe AstraZeneca – disa orë para zgjerimit…