Shprehitë në ushqim që do t’ju ndihmojnë të keni një bark të rrafshët

Heqja e depozitave dhjamore në bark mund të jetë shumë e vështirë, por nuk është e pamundur. Ka metoda të…

Këto janë dobitë shëndetsore të agjërimit

Agjërimi sjell shumë dobi për trupin e njeriut. Agjërimi është një vepër që ka shumë dobi si nga ana shpirtërore…

E paskemi ditur gabim, sipas nutricionistëve kjo është arsyeja pse nuk duhet të hamë banane për mëngjes

Disa njerëz zgjedhin ta nisin ditën me ujë. Ka nga ata që nuk i hapin dot sytë pa pirë kafe,…

Përfitimet shëndetësore nëse agjëroni

Përkundër rritjes së fundit të popullaritetit, agjërimi është një zakon që daton me shekuj dhe luan një rol qendror në…

Ushqimet që nuk rekomandohen për iftar

Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni kujdes këshillave…

​Sot Dita Botërore e Ujit

Dita Botërore e Ujit, e mbajtur më 22 mars çdo vit që nga viti 1993, fokusohet në rëndësinë e ujërave…

Këto janë 5 ushqimet që duhet të konsumoni nëse vuani nga anemia

Anemia është sëmundja më e shpeshtë hematologjike. Termi “anemi” i përdorur në mjekësinë klinike i referohet reduktimit poshtë vlerave normale…

Çaji i mahnitshëm që ndihmon në luftën kundër alergjive të stinës

Alergjia mund të përshkruhet si një reagim jo normal i sistemit imunitar ndaj një substance që jo domosdoshmërisht është e…

Ushqimet që mund të konsumoni në mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm, sepse do të reflektojë në të gjithë vazhdimësinë e ditës tuaj. Dhe pse të…

Pesë super ushqimet që luftojnë gjurmët e moshës

Nëse sytë janë pasqyra e shpirtit, atëherë lëkura është pasqyra e shëndetit tonë. Lëkura juaj reflekton çfarë hani, prandaj ndonjëherë…