Pësoi vdekje klinike, 56-vjeçari kthehet në jetë nga mjekët e Spitalit të Gjilanit, drejtori jep detaje

I.S 56-vjeçari nga fshati Remnik i VItisë, kishte pësuar vdekje klinike, por falë intervenimit të ekipit të emergjencës në Spitalin…

Shprehitë në ushqim që do t’ju ndihmojnë të keni një bark të rrafshët

Heqja e depozitave dhjamore në bark mund të jetë shumë e vështirë, por nuk është e pamundur. Ka metoda të…

“Nuk doja t’i shihja duke vuajtur”, infermieri holandez pranon se ka vrarë 20 pacientë me Covid-19

Një rast i tmerrshëm ka tronditur Holandën. Një infermier ka rrëfyer se ka vrarë të paktën 20 pacientë me koronavirus sepse…

Ilir Kurtishi sërish drejtor i Klinikës së Onkologjisë në QKUK

Tash e dy javë Ilir Kurtishi është rikthyer sërish në Klinikën e Onkologjisë si udhëheqës i saj, shkruan Gazeta “Enigma”.…

Xheladini: Prokuroria do të kërkojë paraburgim për dy mjekët e arrestuar në Gjilan

Prokuroria Themelore e Gjilanit do të kërkojë caktimin e masës së paraburgimit ndaj dy mjekëve të arrestuar që u arrestuan…

Arrestimi i dy mjekëve, reagon Zemaj: Kryeministri, prokurori dhe gjykatësi Kurti e ka fjalën e fundit

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka reaguar pas arrestimit të dy mjekëve në Gjilan, nën dyshimin për marrje të ryshfetit.…

Flet drejtori i Spitalit të Gjilanit: Mjekët u arrestuan gjatë kujdestarisë

Dy mjekët e Spitalit të Përgjithshëm të Gjilanit, kirurgu Luan Mustafa dhe anesteziologu Halil Basha, janë arrestuar mbrëmë nga Krimet…

Këta janë kirurgu dhe anesteziologu që u arrestuan në Gjilan, dyshohen se kërkuan ryshfet

Dy mjekë, një kirurg dhe një anesteziolog në Gjilan, janë arrestuar nga Krimet Ekonomike nën dyshimin se kanë kërkuar ryshfet.…

34 raste aktive me koronavirus në Kosovë

34 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Në njoftimin e fundit, IKSHPK ka bërë të ditur se janë…

Shënohen tetë raste të reja pozitive me COVID-19 në Kosovë

8 raste të reja pozitive me COVID-19 janë regjistruar sot në Kosovë, nga gjithsej 50 testimet e bëra. Instituti Kombëtar…