Kylian Mbappe: Marrëveshja sekrete me PSG dhe 80 milionë eurot që do të humbasë nëse largohet

Fokusi i merkatos vazhdon të jetë tek Kylian Mbappe pasi që nga dita e parë e vitit, superylli francez ka…

GTA 6: Gjithçka që dihet për lojën e shumëpritur të dekadës

Admiruesit nga e mbarë bota i pushtoi një ngazëllim i madh në orët e para të 5 dhjetorit kur Rockstar…

Rockstar planifikon të prezantojë Grand Theft Auto 6 këtë javë

Tifozët e GTA kanë pritur me padurim për më shumë se një dekadë për lajmet e lojës së radhës, GTA…

Britaniku i dëshpëruar në kërkim të një hard disku me 8 mijë bitcoin-a

Kur filloi mania e kriptomonedhës disa vite më parë, me ndihmën e së cilës shumë u pasuruan, emri i James…

Dy familje e padisin TikTok-un pasi vajzat e tyre vdiqën derisa po e provonin një ‘sfidë vdekjeje’

Familjet e dy vajzave të reja që dyshohet se vdiqën si rezultat i një sfide virale në “TikTok” e kanë…

Një version Gucci i Xbox Series X del në treg

Nga java e ardhshme 100 copë duhet të jenë të disponueshme në faqen e internetit të Gucci dhe në dyqanet…

Një kopje e pahapur e ‘Super Marios 64’ e vitit 1996 shitet për 1.56 milionë dollarë

Një kopje e pahapur e Super Mario 64 është shitur në një ankand për 1.56 milionë dollarë. Ankandi në Dallas…

Mënyrat më të mira për të shpëtuar fëmijët tuaj nga varësia ndaj teknologjisë

Dita ditës vini re se fëmijët tuaj bëhen më të varur drejt teknologjisë. Shumë prindër dorëzohen duke thënë: ‘Nuk kam…

Nintendo fitoi gjyqin – faqja pirate u mbyll, dy milionë dollarë dëmshpërblim

Faqja ROMUniverse është mbyllur dhe pronari i kësaj faqe do të duhet të paguajë Nintendo 2,115,000 dollarë. Në shtator të…

Sony ka prezantuar dy kontrollues të rinj Play Station 5

Ata që kanë arritur të blejnë një PlayStation 5 dhe duan të rifreskojnë konfigurimin e tyre tani mund ta bëjnë…