Rockstar planifikon të prezantojë Grand Theft Auto 6 këtë javë

Rockstar planifikon të prezantojë Grand Theft Auto 6 këtë javë

Tifozët e GTA kanë pritur me padurim për më shumë se një dekadë për lajmet e lojës së radhës, GTA 6.Rockstar thuhet se do të prezantoj Grand Theft Auto VI që në fillim të kësaj jave.

Jo vetëm kaq, por një trailer për lojën gjithashtu mund të publikohet muajin e ardhshëm.

Ndërsa Rockstar ka konfirmuar se Grand Theft Auto VI është në zhvillim, përndryshe kanë heshtur për çdo datë të mundshme të lansimit.

Loja është një nga titujt më të pritur në zhvillim.

Lojërat e mëparshme të serisë GTA, janë nga video lojërat më të shitura ndonjëherë.

Me atë lloj zhurme, loja e fundit me siguri do të jetë një shitës masiv.

Tifozët kanë pasur tashmë disa ngacmime jozyrtare të lojës së ardhshme pasi pamjet në zhvillim të lojës u zbuluan në vitin 2022.

Rockstar konfirmoi se rrjedhjet ishin të vërteta, por sqaroi se nuk do të ndikonte në afatin kohor të zhvillimit të lojës.

Por përveç kësaj, Rockstar ka qenë i kujdesshëm për të pritur kohën e tij me lojën dhe ka qenë i ngushtë përveç konfirmimit se është në zhvillim.

Ndërsa informacioni në lidhje me lëshimin e ardhshëm është i pakët, ka pasur disa detaje të mundshme që qarkullojnë, megjithëse këto nuk janë konfirmuar.

Ato përfshijnë që një nga personazhet e luajtshëm do të jetë një grua hispanike, si dhe se do të vendoset në një version të trilluar të Miami.

Jo vetëm kaq, por me kalimin e kohës do të shtohen edhe qytete të tjera.

Versionet e mëparshme të lojës kanë përfshirë qytetin e Los Santos, i cili është një version i imagjinuar i Los Anxhelosit dhe zonave të tij metropolitane.

Related Articles