Imri Ahmeti betohet për herë të tretë si kryetar i Lipjanit

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti ka dhënë betimin për herë të tretë si kryetar i kësaj komune. Kryetari i rizgjedhur,…

Gjini e mposht Kusari-Lilën edhe me votat me kusht

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja…

Bulliqi: U munduan të na marrin fitoren me forma të fëlliqta, por qytetarët treguan vetën

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Shpejtim Bulliqi, ka shpallur vetën fitues, duke thënë se përkundër faktit që…

Xhafer Gashi po prin bindshëm në Obiliq

Nga rezultatet e para që kanë filluar të publikohen në uebfaqen e KQZ-së, Xhafer Gashi është duke prirë me 64.34%…

Numërohen mbi 10% të votave në Gjilan, ky është rezultati

Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës po prin nga numërimi i votave të para në këtë komunë. Nga 12,76%…

Shpend Ahmeti thumbon exit-pollet: Si me qenë tifozeri

Kryetari në largim i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kritikuar exit-pollet e publikuara në televizionet vendore. Sipas tij, këto projeksione më…

DnV kërkon përmbajtje deri në shpalljen e rezultateve preliminare nga KQZ-ja

Në konferencën e orës 19:00, Demokracia në Veprim, ka apeluar tek subjketet politike që të rezervohen nga shpallja e rezultateve…

EXIT POLL i Albanian Post: LDK-ja rikthen Podujevën, Hyseni fiton kundër Bulliqit

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni, me 50.4% ka mposhtur atë të Lëvizjes Vetëvendosje,…

EXIT POLL i Albanian Post: Ardian Gjini vazhdon të jetë kryetar në Gjakovë, mposht Kusari-Lilën

Ardian Gjini nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të vazhdojë të jetë kryetar i Komunës së Gjakovës, meqë sipas…

EXIT POLL i Albanian Post: Lutfi Haziri për pak fiton në Gjilan

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje në Gjilan, Alban Hyseni, megjithatë nuk ka arritur ta mposhtë veteranin e Lidhjes Demokratike të Kosovës…