Dialogu Kosovë – Serbi – temë diskutimi midis Lajçak dhe ministrit të Jashtëm të Italisë

Dialogu Kosovë – Serbi – temë diskutimi midis Lajçak dhe ministrit të Jashtëm të Italisë

Ministri i Jashtëm i Italisë, Jose Manuel Albares, është takuar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbisë, Miroslav Lajçak.Lajçak me anë të një postimi në Twitter ka deklaruar se temë diskutimi në takim ishte procesi i dialogut.

“Ne kemi nevojë për progres të shpejtë drejt normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në këtë moment kritik”, theksoi ai.

Tutje ai shtoi se janë “Mirënjohës për mbështetjen e fortë të Italisë për procesin e ndërmjetësuar nga BE”. / Gazeta Enigma.

Related Articles