Regjistrimi i popullsisë: Sa banorë ka Kosova, cila komunë ka më shumti banorë dhe cila është mosha mesatare

Agjencia e Statistikave të Kosovës më 12 korrik ka publikuar të dhënat paraprake të regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare dhe…

Serbia shtrenjton pagesat e autostradave, preket edhe mërgata kosovare

Nga sot në Serbi, tarifat për shfrytëzimin e autostradave janë më të larta.Kjo pasi, Qeveria e Serbisë ka vendosur që…

“Nëse Serbia nuk ndëshkohet për sulmin e 24 shtatorit në Banjskë, ajo ka për ta përsëritur këtë skenarë”

Ka disa muaj që gjithandej diskutohet nëse ekziston rrreziku se në vendin tonë mund të ketë një sulm si ai…

Sveçla dhe Balla nënshkruajnë protokollin për kontrollin e përbashkët kufitar Kosovë-Shqipëri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla bashkë me homologun e tij nga Shqipëria, Taulant Balla, kanë nënshkruar në Qafë…

Temperaturat e larta, IHMK bën thirrje për kujdes

Edhe gjatë ditës së sotme po mbizotërojnë temperatura të larta.Andaj, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë thirrje për kujdes nga…

Sot takohen ministri Sveçla dhe Balla, do të vizitojnë pikën kufitare Qafë Morinë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe Ministri i Punëve të Brendshme të Shqipërisë, Taulant Balla, gjatë ditës do…

Hovenier: Mezi presim të festojmë – detaje nga festa e Pavarësisë së ShBA-së

Alma Bektashi do të këndoj Himnin Kombëtar të ShBA-së, në eventin sontëm të Pavarsisë.E për këtë është shprehur i kënaqur…

Konjufca për Radoiçiq: Veprën e tij, Serbia po e trajton më lehtë se një shkelje trafiku

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca është shprehur se Milan Radoiçiq, organizator i sulmit të Banjskës, po endet i lirë dhe se po…

Konjufca: Ka informacione të sakta, qindra njerëz në Serbi po përgatiten për një sulm në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se ka informacione të sakta se qindra njerëz në Serbi po…

Ballafaqim deputetësh në futboll, këta të Kosovës mposhtin ata të Shqipërisë

Deputetët e Kosovës kanë zhvilluar një ndeshje futbolli me ata të Shqipërisë.Ndeshjen e kanë zhvilluar në stadiumin e Hajvalisë.Këta të…