Aksidenti tragjik në Itali, 21 viktima

21 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti në Venecia të Italisë. Ambasada…

Instituti italian: Kosova u sanksionua, ndërsa asnjë sanksion ndaj Serbisë

Instituti për Studime Politike Ndërkombëtare (ISPI), njëri ndër institutet më prestigjoze që ka Italia për studimet e politikës së jashtme,…

Italia e Mali i Zi startojnë me fitore në Botërorin e basketbollit

Italia dhe Mali i Zi nuk kanë lejuar befasi në nismë të Botërorit të basketbollit. Të premten në Bulacan të…

Italia ua paguan faturën katër turistëve që ikën nga restoranti në Shqipëri

Qeveria italiane ka shlyer faturën e restorantit të katër turistëve italianë në Shqipëri, të cilët u larguan pa paguar. Darka…

Mancini nuk fsheh asgjë: Ika shkaku i presidentit të Federatës, nuk më linte rehat, më ndërhynte te stafi dhe te puna

Dy ditë pas zyrtarizimit të dorëheqjes së tij nga posti i trajnerit të kombëtares italiane, Roberto Mancini vendos të tregojë…

Operacioni i përbashkët Itali – Shqipëri: Godasin grupin që përfitoi 5 milionë euro nga mashtrimet me “Call Center”

Policia e Italisë dhe ajo e Shqipërisë, kanë realizuar një operacion të përbashkët kundër mashtrimit me “Call Center”. Sipas gazetës…

Italia në gjendje të rëndë nga moti i keq, shkon në dy numri i viktimave

Nga ditët me temperatura ekstreme, një pjesë e Italisë është përfshirë nga moti i keq me stuhi e përmbytje.Raportohen viktima…

Arrestohet shqiptari, kokaina iu gjet e fshehur në oriz

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane. Ngjarja ka ndodhur në Ankona, ku 32-vjeçari u kap me 104 qese kokainë.…

Qëlloi me plumb në kokë të riun shqiptar në Itali, vetëdorëzohet autori

Autori që qëlloi me plumb në kokë dhe qafë të riun shqiptar dhe një shtetas italian në Catania të Italisë,…

Aksident në punë, vdes tragjikisht 57-vjeçari shqiptar në Itali

Unione Sindacale di Base dhe Rete Iside në Itali vazhdojnë të monitorojnë vdekjet në punë dhe në vitin 2023 situata…