Futbollisti nokauton gjyqtaren: Shikoni skenën e turpshme (Video)

Futbollisti nokauton gjyqtaren: Shikoni skenën e turpshme (Video)

Një incident i turpshëm ka ndodhur në ndeshjen e Ligës Rajonale të Buenos Aires mes Garmenses dhe Deportivo Independiente.Futbollisti i Garmenses, Christian Tirone ka goditur nga pas në kokë gjyqtaren Dalma Cortada teksa vraponte.

Për shkak të një ndërhyrjeje, Dalma i dha karton të verdhë futbollistit vendas.

Kjo ngjalli pakënaqësi, ku vendasit protestuan ashpër derisa Tirone goditi fort nga pas gjyqtaren.

Shumë shpejt, futbollisti u arrestua dhe do të akuzohet për sulm, dhunë në terrene sportive.

Pas kësaj skene, ndeshja u ndërpre dhe klubi vendas i kërkoi falje gjyqtares Dalma Cortada.

Related Articles