Hani arra e panxhar për Shën Valentin, rrisin dëshirën seksuale

Hani arra e panxhar për Shën Valentin, rrisin dëshirën seksuale

Shën Valentini është afër dhe miliona njerëz nëpër botë kanë nisur planet për një mbrëmje romantike. Nëse doni të rrisni dëshirën tuaj seksuale përpara kësaj dite, duhet të hani disa ushqime.

Sipas shkencëtarëve të ushqimit, disa prej tyre mund të rrisin epshin dhe kënaqësinë seksuale.

Në fakt, shkencëtarët e ushqimit në Lifesum, aplikacioni kryesor i ushqimit në botë, kanë zbuluar listën ushqimore për rritjen e dëshirës seksuale dhe kanë hedhur dritë mbi tregimet e grave që nuk funksionojnë, shkruan DailyStar, transmeton Klankosova.tv.

“Ngrënia e një diete të shëndetshme ushqyese mund të luajë një rol të madh në rritjen e dëshirës tuaj seksuale”, tha këshilltarja dhe dietologia e Lifesum’s, Christina Jax.

“Disa ushqime dhe pije e rrisin epshin duke rritur hormonet seksuale testosterone dhe estrogjen, dhe duke përmirësuar rrjedhjen e gjakut për orgazma më të forta dhe ereksione më të forta”.

Më poshtë gjeni ushqimet që ndihmojnë në rritjen e dëshirës seksuale.

Panxhari

Kërpudha

Çaji jeshil

Arra

Shegët

Ushqimet që mendohet se rrisin libidon

Guacat e detit

Vera e kuqe

Related Articles